Gamingowy kompan dla naszego smartfona – GamePad Mocute 050

Napisane przez w w Recenzje, 3 More

Gamingowy kompan dla naszego smartfona – GamePad Mocute 050

Rozważaliście kiedyś kupno pada do telefonu? Ja nie myśląc kupiłem i postaram się wam o nim troszkę opowiedzieć.

Jakiś czas temu zaczął mi dokuczać fakt, że przy dłuższym korzystaniu z telefonu robił on się coraz bardziej ciepły oraz „śliski”, przez co był strasznie niewygodny w czy to w grach, czy podczas oglądania filmów. Wpadłem wtedy na pomysł, aby zakupić pada, do którego wepnę telefon i problem zniknie. Tak też się stało, wybór padł na pada firmy Mocute.

SONY DSC

Unboxing

Pad przyszedł do mnie w małym, dość ładnie wykonanym minimalistycznym kartonowym pudełeczku, na którym znajdziemy grafiki oraz krótką specyfikację sprzętu. Szczerze nie zrobiło to na mnie większego wrażenia, ale niczego więcej się nie spodziewałem. W środku nie znajdziemy nic więcej poza krótką instrukcją obsługi w języku krzaczastym oraz angielskim, padem i kablem do ładowania. Jedyne czego mi tutaj brakowało to saszetka bądź etui do przenoszenia pada.

SONY DSC

Specyfikacja

Gamepad jest kompatybilny z 3 platformami, m.in. iOS, PC i Android. Pad nie jest duży, co może być zaletą łatwego transportu, lub wadą dla osób z ogromnymi dłońmi. Jego wymiary to zaledwie 142mmx90mmx46mm. Obsługuje bluetooth w wersji 3.0, dzięki czemu powinien działać do 10m od urządzenia. Bateria jest tutaj wbudowana o pojemności 400mA, jest to niedużo, ale sam pad też wiele nie potrzebuje. Producent zapewnia, że na takiej baterii jesteśmy w stanie przegrać około 40 godzin.

SONY DSC

Budowa i wygląd

Pad stylistycznie jest ładnie wykonany, kolory czarny i pomarańczowy są dobrze spasowane. W większości wykonany jest z plastiku nie najgorszej jakości, jedynymi częściami, które nie są wykonane z tego tworzywa, są gumowe gałki. Na rączkach od pada mamy także delikatne żłobienie, które ma zapobiegać jego wyślizgiwaniu się.

Jak już mówiłem, pad nie jest duży, pomimo tego podczas grania na nim nie odczuwałem związanego z tym wielkiego dyskomfortu, a nie zaliczam się do ludzi z małymi dłońmi. Według mojej oceny, pad jest dobrze wykonany, rozłożeniem klawiszy twórcy wzorowali się na padzie Xboxowym. Przyciski, jak i gałki nie są toporne, mają wyraźny skok, dzięki czemu nie ma mowy o przypadkowo wciśniętych klawiszach. Podczas zabawy z nim nie doświadczyłem, aby coś w nim skrzypiało bądź trzeszczało, ale kiedy nim potrząśniemy słychać, że klawisze mają delikatny luz. Pośrodku jest klapka, którą możemy otworzyć, pod nią znajdziemy port mikro usb do ładowania urządzenia i schowany przycisk reset, a sama klapka po rozłożeniu staje się uchwytem na telefon.

SONY DSC

Podsumowanie

Przydatne, starannie wykonane urządzenie, które idealnie spełnia swoje zadanie. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów dobrze leży w dłoni, a dzięki bluetooth 3.0 współpracuje z większością smartfonów oraz pc. Niestety w sklepie play nie ma zbyt wiele naprawdę ciekawych gier, które obsługują pada.

The Good

  • Wygoda grania na telefonie
  • Żywotność baterii
  • Cena (~14$=55zł)
  • Obsługa większości urządzeń
  • Wygląd
  • Solidne wykonanie

The Bad

  • Brak etui w zestawie
  • Niewiele naprawdę ciekawych gier mobilnych z obsługą pada
80
Maciej Kulig

Written by: Maciej Kulig

Siemka, jestem Maciek. Wysoki, szczupły w okularach, nie sposób nie zauważyć. Oprócz tego, że interesuję się fotografią, technologią oraz grami jestem człowiekiem aktywnym. Lubię podróżować, szczególnie na rowerze, jestem zapalonym cyklistą i ciągnie mnie w stronę downhillu.

Nasz fanpage