Tekken Tag Tournament 2

Napisane przez w w Recenzje, 9 More

Tekken Tag Tournament 2 – recenzja

Tekken Tag Tournament 2 to długo wyczekiwany sequel wydanej w 2000r. gry Tekken Tag Tournament. Przez wielu uważana za najlepszą odsłonę serii, Tag Tournament jest spin-offem głównej serii skupiającym się na walkach Tagowych czyli walkach w parach.jin-kazama-tekken-tag-tournament-2-wallpaper

TTT2 oferuje standardowe tryby gry dla pojedynczego gracza jak survival, time attack, practice, team battle, ghost battle oraz arcade mode. Jedynym trybem gry wyróżniającym się pośród pozostałych to fight lab. Jest to jedyny tryb zawierający jakąkolwiek historie. Śledzimy losy Combota – robota stworzonego przez Violet w celu unicestwienia rodu Mishima. Fabuła jest szczątkowa i ma charakter humorystyczny. Fight lab to swoisty tutorial, który jednak słabo spełnia to zadanie – wyjaśnia jedynie podstawowe techniki gry i to za pomocą postaci, która jest niedostępna w trybie rankingowym. Warto jednak wspomnieć o możliwości swobodnego układania ruchów Combotowi, tworząc w ten sposób unikatową postać.

ttt2_secretlist_181pj8e
Tryb customizacji w grze Namco jest bardzo nierówny – z jednej strony można stworzyć naprawdę ciekawe stroje, ale ich liczba jednak nie zachwyca. Niemniej, mamy do czynienia z mnóstwem badziewia w stylu kolorowych baloników, sardynek i pluszowych misi, co bardzo szkodzi poważnemu klimatowi bijatyki. Ciekawą opcją jest możliwość wstawiania własnej melodii do gry za pomocą tekken tunes, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym nie podobają się oryginalne utwory. ttt2-b9System walki w TTT2 czerpie pełnymi garściami z systemu Tekkena 6. Tak samo jak w poprzedniej odsłonie, gdy podrzucimy przeciwnika w powietrze, wykonujemy tak zwany juggel, który można przedłużyć za pomocą bound (mocne odbicie przeciwnika od ziemi). Tekken Tag 2 umożliwia jednak mieszanie juggli – można płynnie wymieniać się postaciami podczas jego wykonywania podobnie z niektórymi rzutami. Opcji Tagowych jest mnóstwo, co ma spory wpływ na wynik potyczki. Trzeba zwracać uwagę na zdrowie obu postaci, ponieważ gdy jedna walczy, druga postać ma możliwość zregenerować części utraconego zdrowia. Rundę wygrywamy, gdy jedna z naszych postaci utraci wszystkie punkty życia niezależnie od tego, ile ma druga postać. W grze znajduje się olbrzymia ilość 59 postaci, prawie wszystkie w historii serii. Wśród powracających postaci znajdują się tak uwielbiane przez fanów postacie jak Jun Kazama czy Kunimitsu. Dodano również Jinpachiego Mishime, który był bossem Tekken 5 oraz Jaycee alter ego Julii Chang.c275663a1a001c8c35aa630bd3db8a4b334888b9-326944 Skład postaci jest jednak sztucznie nadmuchany. Wiele postaci posiada klony różniące się od swoich pierwowzorów tylko jednym lub dwoma ruchami jak np. Slim Bob oraz Bob. Ilość Aren również imponuje: jest ich ponad 30 i każda jest inspirowana narodami. Areny są bardzo stereotypowe, jednak w tym przypadku jest to bardzo dobre.tekken-tag-tournament-2
Rozgrywka multiplayer w najnowszym Tekkenie jest świetna. Net code nie zawodzi i jest dużo lepszy niż w poprzednich odsłonach. Do wyboru mamy natomiast wyłącznie standardowe tryby takie jak tryb rankingowy, walki w sześcioosobowych pokojach oraz wariacje tego ostatniego, czyli world arena. Rozgrywka multiplayer daje mnóstwo satysfakcji, zwłaszcza w trybie rankingowym. Trzeba jednak pamiętać, że poziom rywali jest dosyć wysoki. Mamy ponadto możliwość zapisu powtórek swoich walk. Wysoki poziom rozgrywek multiplayer może odrzucić od gry nowych graczy. Gra niestety posiada słaby tutorial, ale nadrabia to świetnym trybem practice. Pomaga on nam zapoznać się z naszą postacią oraz postacią przeciwnika i jest jednym z najlepszych w bijatykach. Spędzimy w tym trybie wiele godzin, ucząc się nowych combosów oraz postaci.
Grafika w grze jest świetna, jednak różni się od mroczniejszego klimatu poprzednich odsłon, co jest niestety sporą wadą. Modele postaci wyglądają solidnie, a i większość plansz jest bardzo ładnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę platformy, na jakie gra się ukazała. Ścieżka dźwiękowa jest zdecydowanie słabsza niż ta, do której przyzwyczaiła nas seria. Mnóstwo utworów to remiksy starych kawałków, lecz nie są one tak dobre jak swoje pierwowzory.
Podsumowując Tekken Tag Tournament 2 to jedna z najlepszych odsłon serii. Gra traci sporo na klimacie ze względu na durną customizacje i słaby styl graficzny, co zaś nadrabia to bogatym systemem walki i świetnie działającym net code.

The Good

  • Bogaty system walki
  • Mnóstwo aren
  • Świetny tryb treningowy
  • Sprawnie działający Net-Code
  • Największa ilość postaci w historii serii
  • Solidne tryby gry

The Bad

  • Design niektórych aren
  • Słaba ścieżka dźwiekowa
  • Tutorial mógłby być lepszy
  • Słabe stroje dla postaci niszczą klimat gry
90
Mateusz Schinke

Written by: Mateusz Schinke

Cześć nazywam się Mateusz,
jestem wieloletnim fanem bijatyk , niestrudzony w nauce nowych ciosów w wolnej chwili galopujący Płotką przez Velen :)

Nasz fanpage