Xiaomi Hybrid Iron – recenzja

Napisane przez w w Recenzje

Xiaomi Hybrid Iron – recenzja

Xiaomi to chiński producent, który ma w swojej ofercie mnóstwo gadżetów. Od power banków przez smartfony aż po inteligentne systemy zarządzania domem. Już od dłuższego czasu obserwuję tę firmę i mam od nich kilka ciekawych gadżetów, lecz teraz chciałbym skupić się na moim najnowszym nabytku, słuchawkach Xiaomi Hybrid Iron.

Hybrid Iron, to słuchawki dokanałowe, które bazują na dwóch przetwornikach: armaturowym, który reguluje wysokie i średnie tony oraz dynamicznym, który jest odpowiedzialny na niskie tony.

xiaomi_05-600x244

Zacznijmy zatem od samego początku.

Słuchawki opakowane są w białe kartonowe pudełeczko, z którego możemy ujrzeć główki słuchawek oraz pilot. Na jego odwrocie mamy spis podstawowych parametrów oraz informację, że zostały one zaprojektowane przez 1MORE DESIGN. W środku, oprócz naszego głównego dania, znajdziemy tylko dodatkowe 3 pary zapasowych tipsów w różnych rozmiarach oraz krótką instrukcję obsługi, która niestety jest tylko w jednym języku, chińskim.

Jakość wykonania i eleganckie wzornictwo już stawia te słuchawki na wysokim poziomie. Pierwsze co rzuca się w oczy to srebrne gładko oszlifowane metalowe elementy, które dodatkowo zdobi prążkowany wzór. Jedynymi plastikowymi elementami są tutaj wewnętrzne części główek słuchawek, wraz z tulejkami, które dla lepszej ergonomii użytkowania są ustawione pod kątem oraz łącznik ich z kablem. Warto jeszcze nadmienić, że producent nie zapomniał dodać otworów na główkach słuchawek, mających za zadanie wyrównanie ciśnienia akustycznego.

Kabel to druga mocna strona słuchawek. Rozpoczyna się od pozłacanego wtyku jack 3,5 mm, znajdującego się w metalowej obudowie i podobnie jak pilot oraz główki słuchawek, posiada oplot z kevlaru, co ma zapobiegać mechanicznym uszkodzeniom oraz plątaniu. Niestety oplot kończy się przy rozdzielaczu, a kable prowadzące już do samych słuchawek są jego pozbawione. Dodatkowo w miejscach połączenia kabla z pilotem oraz wtykiem jack znajdziemy gumową osłonkę, która zapobiegnie przecieraniu się kabla. Pilot umieszczony jest pomiędzy prawą słuchawką a rozdzielaczem. Posiada 3 wyraźnie odseparowane przyciski dla łatwiejszego kontrolowania muzyki i połączeń oraz mikrofon.

Teraz to, co w słuchawkach najważniejsze, czyli jakość dźwięku.
Muszę powiedzieć, że stoi ona także na wysokim poziomie. Kiedy po raz pierwszy je założyłem i załączyłem muzykę, dostałem wielkiego kopa energetycznego. Może nie jest to sprzęt dla wielkich audiofilii, lecz jak na tę półkę cenową (u producenta 25.99 dolara) wypadają niesamowicie dobrze. To jest to, czego po Xiaomi można się spodziewać. Płacimy, można powiedzieć, grosze za towar z prawie najwyższego regału. Od razu mogę powiedzieć, że są one głośne, a dźwięk w nich jest wyraźny i czysty, nawet gdy podkręcimy muzykę na maksa. W słuchawkach dominuje bas, lecz nie jest on przytłumiony, także sopran jest wyraziście zarysowany, natomiast średnie tony stoją lekko na uboczu. Te ostatnie po wygrzaniu zrobiły lekki krok do przodu. Nie wierzyłem, że tak się da, ale zrobiły się bardziej klarowne. Podsumowując, dwa przetworniki bardzo dobrze wykonują swoje zadanie. W słuchawkach doświadczymy głośnego, czystego oraz wyraźnego dźwięku z ciekawą głębią. Głęboki bas jest mocno odczuwalny, ale nieprzesadnie, jest wyrazisty.

Podsumowując, Hybrid Iron poleciłbym każdemu, kto szuka dobrej jakości słuchawek w rozsądnej cenie. Xiaomi po raz kolejny udowadnia, że zna się na produkcji elektroniki, a do tego nie zdziera z nas pieniędzy.

Jakby ktoś się skusił zakupiłem je o tutaj http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html.

The Good

  • Wyraźny oraz czysty dźwięk
  • Głęboki bas
  • Stosunek ceny do jakości
  • Ergonomia
  • Jakość wykonania

The Bad

  • Lekko skromy zestaw, brak chociażby etui lub piankowych tipsów
9/10
Maciej Kulig

Written by: Maciej Kulig

Siemka, jestem Maciek. Wysoki, szczupły w okularach, nie sposób nie zauważyć. Oprócz tego, że interesuję się fotografią, technologią oraz grami jestem człowiekiem aktywnym. Lubię podróżować, szczególnie na rowerze, jestem zapalonym cyklistą i ciągnie mnie w stronę downhillu.

Nasz fanpage