Far Cry – umiejscowienie przyszłych odsłon serii

W przypadku serii Far Cry powstała niepisana tradycja umiejscawiania każdej odsłony w innym miejscu i klimacie. Ubisoft zabrał nas już do Afryki, na wyspy tropikalne, do Kyratu, przyszłości, a nawet do prehistorii. W tym artykule chciałbym przedstawić trzy lokacje, które najbardziej chciałbym zobaczyć w następnych odsłonach serii Far Cry.

3. II Wojna Światowa

callofdutyworldatwar_pc_026

II wojna światowa była w poprzedniej dekadzie wyjątkowo często wykorzystywana jako główny motyw gier. Battlefield 1 pokazał, że klimaty wojenne ponownie zaczynają wracać do łask. Muszę przyznać, że gdy mam do wyboru kolejną strzelankę umiejscowioną w klimatach niedalekiej przyszłości a strzelanką wojenną bez namysłu wybrałbym to drugie. Far Cry natomiast miałby okazję zabłysnąć jako wyjątkowo oryginalna gra. Otwarty świat, możliwość prowadzenia działań wojennych poprzez przesuwanie frontu na mapie wydaje mi się idealnym pomysłem dla serii. Wątek rebelianta walczącego o dobro sprawy i swojego ludu/państwa i przyjaciół często używany w serii Far Cry w przypadku II wojny światowej nasuwa się samoistnie.

2. Australia

as_016_large

Australia to wyjątkowe miejsce na naszej planecie. Fauna i flora kontynentu jest jedyna w swoim rodzaju. Umiejscowienie kolejnej odsłony serii w Australii umożliwiłoby twórcom całkowitą zmianę zwierząt napotykanych podczas rozgrywki, zwłaszcza jeżeli zdecydują się umiejscowić grę na początku poprzedniego wieku, kiedy to wpływ człowieka na naturę nie zdziesiątkował jeszcze tak wielu gatunków. Kto z nas nie chciałby zapolować na Kangura? Miejscówki i krajobrazy również oferowałyby bardzo przyjemną zmianę. Australia wydaje mi się najbardziej prawdopodobnym wyborem z tego zestawienia.

header-australia

1.W świecie dinozaurów

back-to-dinosaur-island-2-robinson-the-journey-prototype-e3-2015-2

Far Cry Primal moim zdaniem to coś wyjątkowego. Bardzo chwalę Ubisoft za odwagę jaką wykazują przy swoich największych markach. Assassin’s Creed IV stał się nagle grą o piratach, sam Far Cry miał swojego Blood Dragon i Primal. Wydaje mi się, że Ubi powinno iść za ciosem i stworzyć odsłonę serii, która działaby się np. na odludnej wyspie zamieszkanej przez wielkie gady. Uważam, że Far Cry 5 powinien trzymać się bardziej realistycznych a przede wszystkim współczesnych klimatów, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kolejnego spin-offa umożliwiającego walkę za pomocą T-Rexa. Wielkich gier AAA z dinozaurami praktycznie nie ma. Wielka szkoda, gdyż jest to jedna z najmniej zrozumiałych dla mnie decyzji branży. Kolejne gry Zombie są tworzone nieprzerwanie od wielu lat, już od dawna czuje z tego powodu przesyt. Mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się kilku dobrych gier z dinozaurami w roli głównej. Jest na to spora nadzieja. Ark, Primal a nawet Horizon dzieją się co prawda w przyszłości i dinozaury zastępują roboty, jednakże klimat jest bardzo podobny. Pokazuje to, że zainteresowanie wymarłymi zwierzętami rośnie i oby tak zostało.

maxresdefault

Mateusz Schinke

Written by: Mateusz Schinke

Cześć nazywam się Mateusz,
jestem wieloletnim fanem bijatyk , niestrudzony w nauce nowych ciosów w wolnej chwili galopujący Płotką przez Velen :)

Nasz fanpage