Nowe postacie w Tekken 7 – Eliza

Eliza to nie do końca postać, która ukazała się pierwszy raz w Tekken 7, ponieważ zadebiutowała kilka lat temu w Tekken Revolution na PS3. W Tekken Revolution postać ta jednak nie posiadała historii. Poza tym w T7 cały jej moveset i pomysł na grę przeszedł gruntowną zmianę. Co więcej, postać ta posiada nawet pasek podobny do EX bar Akumy!

Historia:

Wampirka Eliza. Potęga tej kobiety przewyższa wszelkie ludzkie pojęcie. Poczucie czasu, jakim dysponują wampiry, różni się od tego zwykłego człowieka. W ten sposób Eliza przespała 600 lat, pomimo zamiaru zrobienia sobie jedynie krótkiej drzemki.

cstk7_eliza_06_1485168303-custom

Pomimo faktu bycia nieśmiertelnym wampirem, którego nie ogranicza ludzki czas życia, zauważyła iż potężna moc, którą niegdyś dysponowała, została poważnie ograniczona. Niestety długi sen sprawił, iż wampirzyca utraciła część swojej mocy. Najlepszym sposobem dla Elizy, aby odzyskać swoją utraconą moc, jest wysysanie krwi ludzi. Tak rozpoczęła się jej przygoda. Wiadome jest, że Eliza posiada więź z rodem Lili i prawdopodobnie to wokół tej relacji kręcić się będzie jej historia w Tekken 7. Premiera gry już 2 czerwca, kiedy dowiemy się, jak przebiegły przygody wampirzycy.

cstk7_eliza_07_1485168303-custom

Zwiastun postaci:

Gameplay:

Gameplay Elizy jest bardzo wyjątkowy. Postać prawdopodobnie jest wstanie cancelować ruchy zwykłe w ruchy specjalnie, tak jak w bijatykach 2D i np. Akuma w Tekkenie 7. Poza tym posiada ona coś podobnego do Akumy -mechanikę znaną z Street Fighter IV czyli super focus dash cancel. Dodatkowo prawdopodobnie potrafi ona wzmacniać swoje ruchy specjalne identycznie jak Akuma, za pomocą czegoś, co przypomina pasek EX. Niestety z racji tego, że dysponujemy jako jedyne źródło jej gameplayu tylko krótkim zwiastunem, nie mam pewności czy to wszystko prawda.

Ciekawostki:

cstk7_eliza_03_1485168300-custom

  • Eliza jest skróconą formą Elizabeth i oznacza „Mój Bóg jest radosną przysięgą”
  • Za każdym razem gdy Eliza pije krew przeciwnika jej piersi rosną. W Tekken Revolution mogą one osiągnąć maksymalny rozmiar jedynie gdy odblokujemy jej drugi ukryty strój.
  • Jej krótkie drzemki podczas walki pozwalają jej regenerować zdrowie.
  • W Tekken Revolution odblokujemy Elize, gdy uzbieramy 20 tysięcy „Blood Seals”. Jej kolejne stroje (Bikini) oraz z dużymi piersiami wymagają uzbierani kolejnych 70 tysięcy (czyli łącznie trzeba uzbierać 160 tysięcy, aby móc cieszyć się Elizą i wszystkimi jej strojami)
Mateusz Schinke

Written by: Mateusz Schinke

Cześć nazywam się Mateusz,
jestem wieloletnim fanem bijatyk , niestrudzony w nauce nowych ciosów w wolnej chwili galopujący Płotką przez Velen :)

Nasz fanpage