Nowe postacie w Tekken 7 – Kazumi Mishima

Kazumi Mishima to bez wątpienia najciekawsza i najważniejsza z nowych postaci w Tekken 7. Jaki jest cel Kazumi i jaki ma związek z historią Tekkena 7?

Historia

Japonka Kazumi Mishima to żona Heihachi Mishimy. Już w dzieciństwie byli najlepszymi przyjaciółmi gdy dorośli zakochali się w sobie. Po ślubie Kazumi urodziła syna i nazwała go Kazuya, od tej pory wszystko wskazywało, że rodzina będzie prowadzić szczęśliwe życie.

l_57ce334b0b9ec

Wiele lat później, Heihachi utworzył potężny konglomerat Mishima Zaibatsu z intencjami zdobycia świata. Uczucia Kazumi do Heihachi, z miłości zmieniły się w poczucie śmiertelnego niebezpieczeństwa.

l_57ce334b03ce9

Heihachi sprowadza wojny do większości krajów świata, Kazumi postanawia go powstrzymać przed zniszczeniem Mishima Zaibatsu. Znane jest powiązanie Kazumi z Akumą, który winny jest jej wielką przysługę, którą okazuje się zabicie Heichaci i Kazuye.

kazumi-mishima-masuk-tekken-7-2

Kazumi ma bardzo poważny charakter i jest bardzo zawzięta w tym, co robi. Zawsze dąży do celu, dopóki go nie osiągnie. Warty uwagi jest fakt, iż Kazumi podziela miłość swojego męża do trenowania zwierząt na swoich osobistych ochroniarzy – Kazumi oswoiła tygrysa, natomiast Heihachi niedźwiedzia Kume.

Zwiastun postaci

Gameplay

Kazumi walczy stylami Hachijou style Karate (Hachijou to jej nazwisko panieńskie) oraz Mishima style Karate. W praktyce składa się ona z wielu ruchów podobnych lub identycznych jak Heihachi i Kazuya oraz własnych ruchów. Jej wyjątkową zdolnością jest przyzywanie swojego zwierzęcego pomocnika w postaci tygrysa, aby używać go podczas sekwencji comb lub jako projectile. Najsławniejszy jej ruch to Tiger uppercut, który wykonuje razem z swoim tygrysem i wyglądem przypomina nieco shoryuken znany z serii Street Fighter.

Move list:

Walki warte obejrzenia:

Ciekawostki

kazumi-mishima-tekken7-artwork-by-junny-custom

  • W anime „Tekken: The Motion Picture” Kazumi umarła podczas porodu, jednakże na zdjęciu jest ukazana gdy trzyma syna w objęciu.
  • Kazumi jest jedyną żeńską posiadaczką Genu Diabła.
  • Kazuya nie był pierwszym posiadaczem Genu Diabła i tego pomimo, że zarówno Jin jak i Kazuya uważają, iż pierwszym posiadaczem był Jinpachi, jedynie Heihachi jest świadomy prawdziwego źródła, którym jest Kazumi. To tłumaczy dlaczego ani Heihachi, ani Lars nie posiadają Genu.
  • Wersja Devil Kazumi jest drugim i finałowym bossem gry Tekken 7
  • Tygrys Kazumi również zmienia swoją formę gdy Kazumi przemienia się w Devil Kazumi – gdy walczy z normalną Kazumi jest zwyczajnym Tygrysem, natomiast podczas transformacji jest Biały.
  • Jedno intro Kazumi jest bardzo podobne do intra Devil Jina. Kazumi mówi łagodną wersję „Kyoufu wo oshiete sashiagemasu.” podczas gdy Devil Jin mówi bardziej nikczemne „Kyoufu wo oshiete yarou.” obie znaczą tyle co „Nauczę cię, co to strach” lub „poznaj gniew boga”

  • Naszywka tygrysa, jaką nosi Heihachi na plecach jest bezpośrednim odniesieniem do miłości, jaką Kazumi darzy do tych zwierząt.

kazumi-tekken-7-1

Mateusz Schinke

Written by: Mateusz Schinke

Cześć nazywam się Mateusz,
jestem wieloletnim fanem bijatyk , niestrudzony w nauce nowych ciosów w wolnej chwili galopujący Płotką przez Velen :)

Nasz fanpage